5 minut dla siebie – Dzień Kobiet, w jaki sposób go świętować?

W Polsce Dzień Kobiet obchodzimy zawsze 8 marca. Jego początki wywodzą się z ruchów robotniczych w Europie oraz w Ameryce Północnej. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono w 1909 roku w Nowym Jorku, dla uczczenia strajku pracownic przemysłu odzieżowego, które odbyło się w 1908 roku. Kobiety wtedy protestowały przeciwko przerażającym warunkom pracy. U nas Dzień Kobiet było popularne i kojarzy się z okresem PRL’u. Początkowo w latach 70 do popularnych prezentów wliczało się w pierwszej kolejności kwiaty: goździki lub tulipany. A jak wygląda to teraz?
Współcześnie Polakom Dzień Kobiet kojarzy się wyłącznie z pozytywnymi emocjami, bez względu na historię tego święta traktujemy go, jak okazję by sprawić przyjemność płci pięknej oraz, aby przypomnieć sobie i docenić właśnie te cechy ich natury, które odróżniają je od wszystkich mężczyzn.

  1. Czas na relaks przed książką.

A może literatura kobieca? Może to być to klasyczny romans, książka napisana przez kobietę, traktująca o problemach dotykających głównie płci pięknej lub mogą to być opisane przygody kobiet we współczesnym świecie. Sugerujemy, aby wykorzystać ten czas jako pretekst chwili dla siebie i dać sobie czasem odpoczynek od problemów lub wręcz przeciwnie – zostać zainspirowanym do tego, jak te problemy rozwiązać.

  1. Babski weekend!

Genialnym pomysłem na oderwanie się od codziennych zadań i obowiązków domowych jest weekend w towarzystwie najlepszych przyjaciółek. Warto pomyśleć np. o wyjeździe do uroczego miejsca nawet niedaleko waszego miasta z niewielkim domkiem do wynajęcia. A może pozwolicie sobie na odrobinę szaleństwa i poszukacie biletów last minute w którymś z europejskich miast?

Pamiętaj, że zabawa będzie zagwarantowana, gdy będziecie czuły się bezpiecznie podczas wyjazdu. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie podróżne, nawet jeżeli jest to dzień wyjazdu, a nawet jeżeli jesteś już w trakcie urlopu. Jest to możliwe, jednak wiąże się to z pewnymi ograniczeniami – zobacz nasz wcześniejszy artykuł, w którym opisujemy jasno z czym możesz się spotkać.

  1. Coś dla siebie od siebie.

Przez obowiązki w pracy a później w domu nigdy nie masz chwili dla siebie? Zmień chociaż raz swoją taktykę i zrób coś dla swojego ducha i ciała! Podpowiemy Ci pomysł na doskonały prezent – wyjazd do ulubionego SPA! Może to być relaksujący masaż w czekoladzie albo wizyta w salonie urody.

 

Drodzy mężczyźni! Apelujemy! Pamiętajcie, aby skontaktować się z najważniejszą dla Was kobietą – żoną, mamą lub siostrą w tym dniu.

A naszym Czytelniczkom chcielibyśmy, życzyć  z okazji tego dnia samych wspaniałych i cudownych wydarzeń w Waszym życiu. Redakcja GSU.