Gdzie na city break?

Za oknem jesienna pogoda, upały minęły więc to dobra okazja do zwiedzania europejskich miast! Zastanawiacie się gdzie pojechać na city break? Czy wybrać krótki wypad do jednego z europejskich miast? Niektóre miasta nadają się do tego lepiej, inne mniej. Poniżej przedstawiamy miasta, które naszym zdaniem są najlepsze na rozpoczęcie przygody z krótkimi podróżami.    

Uwaga! Przed zaplanowaniem naszej krótkiej miejskiej podróży warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Na kulinariach, pięknej przyrodzie, a może na poznawaniu kultury w muzeach? Tak naprawdę, gdzie nie pojedziemy, trafimy na zabytki czy instytucje o znaczeniu kulturalnym. Gdzie jest ich najwięcej?

Nasze top 3:

  1. Londyn to bardzo popularny kierunek weekendowych wycieczek. Naszym zadaniem ma on swoje plusy i minusy. Zaletą jest fakt, że do Londynu można się dostać samolotem z niemal każdego większego miasta w Polsce oraz możliwość porozumiewania się po angielsku. Bogata siatka połączeń sprawia, że na wycieczkę do Londynu można się wybrać nawet tylko na jeden dzień. Jeżeli istnieje na świecie miejsce, które skupia u siebie same największe kąski turystyczne, to jest nim Londyn! Marzą Ci się lekcje etykiety w rezydencji królewskiej w Buckingham Palace? A może wolisz uścisnąć dłoń Brada Pitta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud? Możliwości masz nieskończenie wiele! Od średniowiecznego Tower of London po wiktoriański most Tower Bridge i neogotycki Westminster Palace ze sławnym Big Benem – ślady po dawnej potędze potrafią onieśmielić! A gdy zechcesz raz jeszcze spojrzeć na te wszystkie wspaniałości, to przejażdżka w przeszklonej kapsule London Eye odsłoni przed Tobą zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Nie ma to jak porządne podsumowanie ekscytującej wycieczki! 


  2. Praga. Kolejna dość oczywista stolica. Łatwy dojazd autem, pociągiem czy samolotem. Blisko granicy, więc można pokusić się nawet o jednodniową wycieczkę. Niższe ceny niż w zachodnioeuropejskich stolicach, piękne zabytki, tanie noclegi, podobny język. Czeska stolica jest znana ze swojego piękna i wielu zabytków. Spacerując po mieście, możemy wejść do jednego z 200 historycznych parków lub skwerów. Nietrudno też o popularne punkty orientacyjne, chociażby Tańczący Dom. Zaplanujcie wizytę na Zamku Praskim. Kierując wzrok w górę nad dzielnicą Mala Strana, od razu zobaczycie Zamek Praski zwany również Zamkiem na Hradczanach. Jest to największy starożytny zamek na świecie, według Księgi Rekordów. Polecamy wycieczkę na Zamek wcześnie rano, aby uniknąć ogromnych kolejek, które tworzą się przy kontroli bezpieczeństwa przy wejściu. Popłyńcie w rejs po Wełtawie. Wełtawa nie jest tak popularna, jak Tamiza, a rejs po rzece przepływającej przez stolicę Czech jest niedocenianą aktywnością. Bez względu na to, jak długo planujecie pozostać w Pradze, zachęcamy zarezerwować rejsu po Wełtawie i podziwiać panoramę miasta z innej perspektywy. 

Wydawałoby się, że krótkie weekendowe wyjazdy do dużych miast, czyli popularne city breaki cieszą się zainteresowaniem tylko wiosną, latem i na początku jesieni. Nic bardziej mylnego! Niższe ceny noclegów oraz tanie loty kuszą wszystkich tych, którym niższe temperatury i opady śniegu niestraszne.

3. Oslo. Coraz większą popularnością cieszy się również Oslo, które w zimowej, śnieżnej oprawie prezentuje się niezwykle stylowo. Choć Skandynawia nie należy do najtańszych kierunków wyjazdowych, to zimą bilety lotnicze w tanich liniach można nabyć już za ok. 40 zł w dwie strony. Wyjazd na początku marca można połączyć nie tylko ze spacerami po centrum, ale także ze sportem – wtedy to w dzielnicy Holmenkollen odbędą się konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Oprócz tego w Oslo można podziwiać: Ratusz, Norweskie Centrum Ludowe, Pałac Królewski, Muzeum Henryka Ibsena, Ogród Botaniczny.