Najlepsze filmy dla dzieci. Co warto obejrzeć?

Bajki? Z tego chyba się nie wyrasta. To znaczy, z bajek dla dzieci. I całe szczęście, bo przeniesienie się w kolorowy świat daje naprawdę dużo. Dobra, współczesna animacja relaksuje, bawi, zmusza do zastanowienia. Filmów dla dzieci powstało bardzo dużo, zaczynając od bajek dla dzieci i kreskówek dla najmłodszych, po filmy Disneya czy Pixara dla nieco starszych. Filmy dla dzieci są nie tylko pociechą dla dziecka. Ich oglądanie często wzbudza sentyment rodziców, którzy w ten sposób wracają wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Dlatego właśnie tak chętnie oglądamy filmy dla dzieci. Stare produkcje przypominają nam lata młodości, natomiast nowe uświadamiają, jakie zmiany nastąpiły na przestrzeni lat.

Filmy dla dzieci – dlaczego warto je oglądać?

Filmy animowane jednocześnie bawią i uczą. Jest to rodzaj produkcji pełnej zarówno humoru, jak i życiowych prawd. Z całą pewnością można pokusić się o twierdzenie, że nie ma ani jednego człowieka, który chociaż raz w dorosłym życiu nie oglądałby takiej produkcji.

Czy dziecko powinno oglądać filmy dla dzieci? Oczywiście, że tak! Zarówno wyjście do kina, jak i seans domowy przynoszą młodemu człowiekowi wiele korzyści. Wartościowe ekranizacje dla dzieci mobilizują do wyciągania wniosków i stają się ważnym uzupełnieniem edukacji.  Filmy dla dzieci warto wybierać nie tylko na podstawie zawartego w nich humoru, ale także wartości edukacyjnych. To właśnie od ukochanych bohaterów maluchy często czerpią wzorce zachowań. Co więcej, filmy dla dzieci wpływają nie tylko na rozwój intelektualny, ale również pobudzają emocjonalność i wrażliwość dziecka. Zatem warto połączyć przyjemne z pożytecznym i regularnie dostarczać najmłodszym, nową dawkę ambitnych filmów dla dzieci.

Za niedługo Dzień Dziecka dlatego z tej okazji, wspólna bajka to może dobry pomysł na przyjemne popołudnie? Bowiem wspólne oglądanie filmów dla dzieci to świetny sposób na spędzenie czasu całą rodziną.

Zatem jakie tytuły warto zobaczyć z dzieckiem?

  1. Odlot – Starszy pan Carl postanawia wyruszyć w podróż do Ameryki Południowej w domu unoszonym przez tysiące balonów. W szalonej podróży towarzyszy mu ośmioletni skaut Russel.
  2. W głowie się nie mieści – Zabawna i mądra metafora emocji, które kierują ludzkimi zachowaniami i wyborami. To podróż do wnętrza umysłu 11-latki, którym zarządzają Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza
  3. Coco – Absolutny hit ostatnich lat. Mały chłopiec marzący o karierze muzycznej odkrywa, że w jego żyłach płynie krew bardzo znanego wirtuoza gitary. Pouczająca opowieść, która uczy, że warto walczyć o marzenia i pasje.
  4. Mały książę – Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Pełna przygód, magiczna podróż dziewczynki do krainy wyobraźni z pewnością zachwyci małych i dużych kinomanów.
  5. Rodzeństwo Willoughby – Ta bajka to nie tylko żarty i akcja ale do tego niesie ważne przesłanie i demaskuje świat dorosłych. Ten wcale mało piękny, samolubny i zabiegany. Tu czwórka rodzeństwa zostaje porzucona przez rodziców i stara się… przetrwać. Uda im się lepiej, niż na początku wszystkim się wydaje.

Uwaga! Jeżeli puszczasz dziecku bajki na tablecie, telefonie z dostępem do Internetu, pamiętaj o obecności naszych dzieci w sieci i czyhających na nich zagrożeń.  Edupolisa.pl jako marka ubezpieczeniowa tworzona jest przez rodziców i chce zwrócić na to szczególną uwagę, m. in.: Blokada Rodzicielska – internet daje praktycznie nieograniczony dostęp do różnych stron i treści. Niestety, niektóre z nich nie są przeznaczone dla dzieci i mogą nawet w sposób negatywny wpłynąć na ich psychikę i rozwój. Z tego względu, każdy rodzic, który zakupił edupolisa.pl, może liczyć na pomoc przy konfiguracji blokady rodzicielskiej. Niezależnie, czy korzystacie z systemu Windows, iOS czy Android, edupolisa jest w stanie pomóc Wam w ograniczeniu dostępu do niestosownych dla dzieci treści.