Pomysły na prezent komunijny – hity 2022 roku!

Prezenty komunijne to tradycja. Podobnie jak przyjęcie i inne elementy oprawy tego wyjątkowego dnia. Obecnie do pierwszej komunii świętej przystępują dzieci z drugiej lub trzeciej klasy szkoły podstawowej. Nieodłącznym elementem tej uroczystości jest obdarowanie dziecka symbolicznymi prezentami. Oryginalny, a może bardziej tradycyjny? Będący pamiątką na lata czy praktycznym przedmiotem do używania na co dzień? Jak wybrać odpowiedni prezent na Pierwszą Komunię Świętą, aby sprawić radość przede wszystkim dziecku?

Sprawdź najbardziej popularne prezenty! 

Nie masz pomysłu na prezent na I komunię? Wśród klasycznych pomysłów na komunijny prezent dla chłopca na pewno można wymienić:

  • pięknie wydane encyklopedie, słowniki, atlasy
  • zegarki
  • bogato ilustrowana Biblia
  • medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem

Jednak jak przejść z klasycznych prezentów na bardziej nowoczesne?

Dobrym przykładem będzie zegarek. Jest to z całą pewnością prezent wręczany na komunię chętnie od lat. Do wyboru są modele elektroniczne z wyświetlaczem cyfr oraz tradycyjne z tarczą i wskazówkami. Z takiego prezentu ucieszy się niejeden chłopiec, ale to też dobry prezent na komunię dla dziewczynki. Eleganckie zegarki dla dziewczynki bardzo często są dostępne w zestawach z biżuterią. Młodą damę też z pewnością ucieszy przepiękny łańcuszek z zawieszką, kolczyki czy bransoletka.

Hulajnogi również na dobre wróciły do łask. Po latach zapomnienia przeżywają prawdziwy renesans. Jazda na hulajnodze to świetny relaks, a przy tym i trening. Hulajnogą dziecko dojeżdżać może nawet do szkoły. To doskonały pomysł na prezent komunijny!

A może kurs?

Wszelkiego rodzaju kursy mogą poszerzyć horyzonty dziecka i nauczyć go nowych umiejętności. Coraz częściej dochodzimy do wniosku, że zamiast w kolejny sprzęt elektroniczny, warto zainwestować w rozwój wiedzy i pasji. Możemy wyszukać na przykład:
– kurs nauki pływania
– kurs języka obcego
– kurs uprawiania jakiegoś sportu (tenisa, jeździectwa)

Mamy jeszcze jeden oryginalny pomysł!  Ubezpieczenie posagowe – przyszłościowy prezent dla dziecka na komunię.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się polisy posagowe przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Wpisują się one wyśmienicie w plan prezentowy na komunię, szczególnie jeśli celem i oczekiwaniem rodziców chrzestnych lub dziadków jest odpowiednie zabezpieczenie przyszłości finansowej dla chrześniaka lub wnuka. W zakresie umowy podstawowej ubezpieczenie zapewnia wypłatę gwarantowanej sumy ubezpieczenia w przypadku osiągnięcia określonego wieku.

Być może dziecko jeszcze w tej chwili nie doceni tego, że otrzymuje od Ciebie zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Ale zrobi to, gdy po ukończeniu np.18 roku życia otrzyma pokaźną sumę pieniędzy, w sam raz na opłatę studiów lub zakup pierwszego mieszkania. Ale uwaga – otrzymana kwota będzie tym większa, im dłużej będzie trwała umowa ubezpieczenia.