Rowerzysto, jeździj odpowiedzialnie

Pożegnaliśmy się na dobre z zimą, a wiosenna pogoda zachęca do spacerów oraz rowerowych wycieczek. I choć większość Polaków na rowerze jeździ wyłącznie hobbystycznie, a nie wyczynowo,  warto zainteresować się ubezpieczeniem rowerzysty. Na czym ono polega? Jakie są jego korzyści? Dowiedz się więcej!

Ubezpieczenia dla rowerzystów są dostępne w ofercie najpopularniejszych towarzystwach ubezpieczeniowych. Ich zaletą jest wypłata świadczenia w wyniku zdarzeń określonych przez ubezpieczyciela w OWU. Poniżej opisujemy kilka sytuacji, które mogą się przydarzyć każdemu rowerzyście.

Sytuacja 1: Jadąc na rowerze lub prowadząc go bierzesz udział w nieszczęśliwym wypadku, np. potykasz się o leżący na drodze kamień. W jego wyniku następuje złamanie ręki lub skręcenie kostki, a nawet utrata wzroku, czyli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Sytuacja 2: Podczas jazdy w koszu przymocowanym do kierownicy wieziesz plecak z aparatem fotograficznym. Niespodziewanie ktoś kradnie Ci bagaż i ucieka.

Sytuacja 3: Pozostawiasz swój rower zaparkowany obok wejścia do sklepu. Po powrocie z zakupów zauważasz, że przednie koło Twojego roweru jest zniszczone, co uniemożliwia Ci dalszą podróż.

W przypadku wystąpienia sytuacji 2 i 3 możesz wystąpić do ubezpieczyciela o odszkodowanie za skradziony sprzęt oraz uszkodzoną część rowera. Pieniądze zostaną Ci również wypłacone, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowie. Jeżeli w wyniku wypadku dojdzie do śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie otrzymają jego bliscy.

Rowerzyści powinni zainteresować się tego typu ubezpieczeniem również z tego powodu, że istnieje możliwość wypłaty odszkodowań osobom, którym wyrządzono szkodę. Może się tak zdarzyć wtedy, gdy sam spowodujesz wypadek, przypadkowo potrącisz pieszego lub uszkodzisz coś jadać rowerem lub prowadząc go, np. stłuczesz lusterko w stojącym na parkingu samochodzie.

Powyższe przypadki pokazują, dlaczego warto zastanowić się na wykupieniem ubezpieczenia przez rowerzystów, ponieważ te sytuacje nie zdarzają się rzadko. Dodatkowym atutem jest możliwość wypłaty świadczeń nie tylko samemu rowerzyście, ale i innym poszkodowanym.

Tagi