,,Winter is coming” Kierowco! Sprawdź, co musisz zrobić przed zimą w swoim aucie!

Popularny zwrot ,,Winter is coming” słyszymy już od samego początku w serialu Gry o Tron. Fraza ta, tak często powtarzana przez Neda Starka, stała się na tyle popularna, że zaczyna się nią wiele internetowych żartów. Natomiast dla kierowców początek zimy to wcale nie jest dobry żart. Dlatego jednak warto przygotować się na jej nadejście i poznać listę rzeczy, które musisz koniecznie zrobić w swoim samochodzie!
Trzeba wiedzieć, że klimat na Północy od Westeros jest zupełnie inny, a stałe opady śniegu są całkowicie normalnym zjawiskiem pogodowym, to u nas kierowcy jednak muszą pamiętać, że jest taka pora roku, która poprzedza zimę i jest to jesień.  Podpowiemy więc, o co zadbać w pierwszej kolejności i o czym pamiętać pod koniec jesiennej pory roku.

Opony zimowe.

Najlepszym postanowieniem będzie, wymiana zimówek pod koniec jesieni, przecież poranne przymrozki pojawiają się już w listopadzie, dlatego nie zwlekajmy z tym do zimy. Jednak gdy jesteś bardzo cierpliwą osobą i masz dużo lektury do przeczytania w poczekalni, to możesz się spotkać z kierowcami, których również zaskoczył fakt, że w grudniu może prószyć śnieg i postanowili w tym samym dniu co Ty, zmienić opony. My z doświadczenia wiemy, że nie warto czekać z założeniem zimówek, gdy spadnie biała warstwa puchu, zapewniamy, że nie jest to ładny taniec, gdy nasze auto tańczy chociaż na małej warstwie lodu. Chociaż w Polsce nie mamy obowiązku wymiany opon, to jednak taki zabieg doradza nam zdrowy rozsądek i chęć spokojnego snu.

 

Sezon zimowy to najtrudniejszy okres dla kierowców, ale też dla samochodów. Ta ciągła niepewność, czy samochód będzie w stanie otworzyć się lub odpalić, czy też po białej drodze nie będzie żadnej kolizji. Do nadchodzącej zimy nie tylko trzeba zawczasu przyszykować stan techniczny samochodu, lecz również zatroszczyć się o własny spokój ducha. W obliczu pogodowego wyzwania, nie musimy się martwić, że jesteśmy zdani tylko na siebie. Multiagencje Ubezpieczeniowe od lat oferują szereg pakietów assistance, czyli pomocy drogowej w razie awarii samochodu, która może się okazać, że jest niezwykle potrzebna w tym czasie. Jeżeli w tym momencie zastanawiasz się, że jednak warto byłby mieć takie ubezpieczenie, przeczytaj więcej informacji o ubezpieczeniu AC.

Zadbaj o dobro swojego akumulatora!

Oprócz opon równie ważne jest sprawdzenie stanu akumulatora, a także napięcia ładowania. Warto udać się do specjalisty, który określi przy teście sprawność baterii pod danym obciążeniem. Pozwoli nam to przewidzieć, jak przy mocnym mrozie zachowa się serce naszego pojazdu. Napięcie możemy  sprawdzić samodzielnie w domowym zaciszu, mierząc napięcie na zaciskach akumulatora przy pracującym silniku. Dzięki tym możemy uniknąć naprawdę wielu przykrych niespodzianek, które wydarzają się w najmniej wyczekiwanych momentach.

Płyny do spożycia- tylko dla naszego pojazdu!

Pamiętajmy, aby skontrolować również stan oraz jakość płynów. Mowa tutaj o 3 rodzajach: płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz zimowy płyn do spryskiwaczy. Dopilnujmy także, aby na naszym warsztacie sprawdzili przede wszystkim temperaturę krzepnięcia płynu w układzie chłodzenia – na szczęście ten test trwa krótką chwilę i najczęściej mechanik wykona to za darmo.