Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie?

Ślub, narodziny dziecka, kupno domu lub mieszkania… Jest wiele powodów, dla których warto wykupić polisę na życie.

Faktem jest, że w razie nieszczęśliwego wypadku lub poważnej choroby, ani ZUS ani  – w większości przypadków – własne oszczędności, nie wystarczą, by pokryć koszty usług medycznych. Dlatego warto zastanowić się nad dodatkową ochroną.

To, na którą z form ubezpieczenia się zdecydujesz, powinno współgrać z Twoją aktualną sytuacją życiową oraz planami i obawami na przyszłość.

 

Wybierając dla siebie najlepsze ubezpieczenie na życie, skup się na poniższych kwestiach:

1: Dopasuj ofertę do swoich potrzeb

Wydawać się może, że im droższe ubezpieczenie wybierzemy, tym lepiej. Wszystko zależy jednak od tego, jakie mamy potrzeby. Inne bowiem ma ojciec trójki dzieci, inne singiel, a jeszcze inne osoba wykonująca niebezpieczny zawód lub uprawiająca sport ekstremalny. Poza zakresem ochrony, ważny jest również cel polisy. Zastanów się, na czym Ci zależy. Ogólne zabezpieczenie rodziny, dodatkowa emerytura, ochrona na wypadek choroby, a może zabezpieczenie spłaty kredytu?

Dopiero, kiedy ustalisz potrzeby i cele, możesz oceniać skuteczność konkretnej oferty.

2: Porównaj oferty

Nie decyduj się na pierwszą lepszą znalezioną ofertę. Tak, jak poświęcamy czas na zapoznanie się z ogłoszeniami dotyczącymi zakupu mieszkań czy nowego samochodu, tak samo warto sprawdzić i porównać dostępne na rynku oferty ubezpieczeń.

3: Wypełnij kwestionariusz zgodnie z prawdą

Kłamstwo nie popłaca, dlatego, jeśli do wniosku o ubezpieczenie dołączona jest ankieta medyczna, nie zatajaj prawdy. Ukrywając przed ubezpieczycielem ważne fakty, Twoja ochrona będzie pozorna. W przypadku zdarzenia objętego ochroną, ubezpieczyciel po prostu nie wypłaci świadczenia.

4: Określ swoje możliwości finansowe

Często na polisę ubezpieczeniową decydujemy się wtedy, kiedy nasza sytuacja finansowa jest dobra. Zapominamy o tym, że składkę będziemy opłacać przez najbliższe kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Warto pomyśleć o swoim dochodzie w dłuższej perspektywie, i wybrać taką ofertę, która będzie dla nas wygodna, nawet jeśli nasza sytuacja finansowa ulegnie zmianie.

5: Czy już pora wykupić ubezpieczenie na życie?

Dużym błędem jest również myślenie, że mamy jeszcze dużo czasu na wykupienie polisy na życie. Tłumaczymy się kredytem hipotecznym, małymi dziećmi czy innymi zobowiązaniami finansowymi.

A to właśnie takie sytuacje powinny nas do tego przekonać – szczególnie, jeśli cała rodzina pozostaje na naszym utrzymaniu. Warto pomyśleć o ich zabezpieczeniu finansowym na wypadek naszej śmierci czy niezdolności do pracy wskutek kalectwa.

W kwestii ubezpieczeń znajduje także zastosowanie powiedzenie „czas to pieniądz”. Im później się ubezpieczysz, tym suma ubezpieczenia będzie niższa, a składka ubezpieczeniowa wyższa.

Dlatego ubezpiecz się już teraz! Zapoznaj się z ofertą i wybierz najlepszą polisę na życie: http://gsu.pl/project-type/dla-ciebie-i-twoich-bliskich/