Długi weekend w domu. Poznaj nasze pomysły na udaną majówkę.

W tegoroczny długi weekend możemy zaplanować czas aktywnie na świeżym powietrzu. Proponujemy takie aktywności jak: spacery, bieganie czy jeżdżenie na rowerze, możemy zaplanować wspólnie z osobami z najbliższego otoczenia z którymi przebywa się w warunkach domowych i z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Przypominamy zatem o zachowywaniu dystansu społecznego, a także o obowiązku zakrywania twarzy maseczką.

Co roku, gdy zaczyna się wiosna, zazwyczaj w głowach Polaków pojawia się jedno zasadnicze pytanie: gdzie pojechać na majówkę? Jest to jedna z ulubionych pór roku naszych rodaków, przecież wtedy ta wiosenna pogoda, słoneczna, choć jeszcze bez upałów, sprzyja zwiedzaniu i pokonywaniu długich odcinków pieszo. Jakie najczęstsze kierunki wybieramy? W top 5 znajduję się Kołobrzeg, Szklarska Poręba czy Berlin, Praga, Budapeszt, gdzie z  powodzeniem można dojechać też własnym samochodem. Gdy będziemy mieć wybrany kierunek naszej podróży, z pewnością upewnilibyśmy się, czy mamy ważne OC i dobre AC, które w razie czego pozwoli na szybki i wygodny powrót do kraju. Również na naszej liście rzeczy do zrobienia moglibyśmy znaleźć – kontakt z ubezpieczycielem. Koniecznie poleciłby nam kartę EKUZ, która zagwarantuje dostęp do publicznej służby zdrowia na terenie większości krajów europejskich.
Ważne! EKUZ pokryje koszty leczenia tylko wtedy, gdy dane usługi są bezpłatne w tym konkretnym kraju gdzie przebywamy.

Wbrew pozorom, możliwości na ciekawe wyjazdy majowe jest wiele. Oczywiście, tegoroczny długi weekend będzie inny niż wszystkie dotychczasowe, ale może właśnie dzięki temu zapamiętamy go na długo. Sprawdź, jak możesz ten czas spędzić bezpiecznie nie nudząc się w domu!
Muzyczne podróże.

Długi majowy weekend zbliża się wielkimi krokami. W tych dniach zapewne byłby to ostatni dzwonek na zarezerwowanie miejsca noclegowego podczas naszej podróży i szczegółowe zaplanowanie wolnego czasu. Mamy dla Was jednak pewną alternatywę dla zorganizowania w ten sposób wypoczynku. Zwiedzaj swoje ulubione miejsca po świecie na Google Maps, zatrzymując się w najpiękniejszych miejscach i organizując tematyczne popołudnie ze swoją ulubioną muzyką.

Dajemy gwarancję, że to prawie tak samo przyjemne jak prawdziwe podróże! Jak to zrobić? Za pomocą strony internetowej Radio Garden wybierz miejsce na ziemi i zacznij słuchać na przykład peruwiańskiej muzyki. Jest to strona, gdzie mamy szanse posłuchać na żywo radia w dowolnym miejscu na świecie.
Jak możemy zarazić tym nasze dzieci? Zróbcie tematyczny dzień np. słuchając hiszpańskiego radia, poczytajcie o danym kraju i przygotujcie regionalne potrawy na obiad. A po kolacji zarezerwujcie czas na hiszpańskie kino!

Naucz się szyć i robić makramy!

Żeby uszyć coś ręcznie, nie potrzebujesz sprzętu za kilkaset złotych. Wystarczy krótki, darmowy kurs dla początkujących lub połącz się ze swoją babcią, która zapewne idealnie wytłumaczy Ci poszczególne ściegi i możesz działać. Co możesz na samym początku uszyć? Na przykład maseczkę ochronną, podkładkę pod kubek lub brelok do kluczy.

To jest trendy! Zainteresuj się też makramami. Ta starożytna technika plecenia sznurków bez użycia narzędzi. Możemy samodzielnie zrobić piękne ozdoby, głównie na ścianę albo firany, czy kwietniki. Gwarantujemy, że takie hobby wciąga na parę godzin!

Wycieczki rowerowe lub piesze.

Jeżeli wszystkie seriale i książki z waszej listy już skreślone i nie macie ochoty siedzieć cały dzień w domu warto, nawet nie ruszając się ze swojego miejsca zamieszkania, ruszyć i pozwiedzać. Długi weekend to doskonały czas, by poznać na nowo swoją okolicę i odwiedzić miejsca, które dotąd mijaliśmy bezrefleksyjnie wracając z pracy lub znaliśmy tylko z opowieści dziadków. Z pewnością w twoim regionie są takie miejsca, które warto odwiedzić. Najlepiej rowerem, korzystając z majowej pogody. Uwierz nam na słowo, kilka kilometrów od Twojego domu czekają prawdziwe cuda przyrody!

Coś dla miłośników ogrodu i kuchni.

Jeśli mówicie już pass potrawom z grilla to mamy dla Ciebie świetną alternatywę. Przygotujcie wspólnie mini potrawy np. tartaletki ze szpinakiem, sałatkę owocową i małe szaszłyki, spakujcie kocyk i umówcie się z przyjaciółmi na piknik w ogrodzie – oczywiście poprzez FaceTima lub połączcie się przez whatsApp. Wspólne leniuchowanie na świeżym powietrzu jest o wiele zdrowsze od siedzenia przed telewizorem w domu.

Jest to również dobry moment, by zadbać o swój ogródek. Zastanów się, nie tylko rośliny będą Ci wdzięczne ale z pewnością taka aktywność bardzo relaksuje.

Zaplanowanie wakacji.

Uwierzcie nam na słowo – to bardzo oczyszczające zajęcie ze wszystkich obaw czy złych emocji. Bo wszystko zbliża się wielkimi krokami… 🙂 Co trzeba zrobić? Spiszcie wspólnie potencjalne kierunki o których marzycie, określcie kwotę jaką możecie przeznaczyć na podróż i zawsze pamiętajcie o wakacyjnym ubezpieczeniu. Wszyscy dobrze wiemy, że w codziennym rytmie ciężko jest zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem. Teraz macie taką szansę.