Gdzie jechać na narty w Polsce i ile to kosztuje?

W Polsce doskonałe warunki do jazdy na nartach znajdą zarówno doświadczeni jak i początkujący narciarze. 

Pod względem kosztów wyjazdu zróżnicowanie jest spore. Na koszty wyjazdu narciarskiego składa się wiele czynników, ale kilka z nich ma podstawowe znaczenie. Dzisiaj sprawdziliśmy, ile w największych kurortach w naszym kraju kosztują karnety na stokach.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to największy ośrodek narciarski na Podhalu, mający też renomę najnowocześniejszej stacji narciarskiej w Polsce.
Białka Tatrzańska to doskonała destynacja dla turystów, którzy nie chcą wybierać: narty zjazdowe czy narty biegowe. Znajdują się tu bowiem doskonałe trasy zjazdowe w łącznej liczbie 14 km, a do tego kilkanaście kilometrów wyśmienitych tras biegowych.

Ceny przykładowych karnetów:
Od 2h – 55 zł a nawet na 5 dni – 390 zł

Krynica

Krynica to największe polskie uzdrowisko, ale także dynamiczna stacja narciarska. W samej miejscowości znajduje się pięć terenów narciarskich, z których najważniejsze to Jaworzyna Krynicka i Słotwiny.
Jaworzyna Krynicka zapewnia świetne warunki amatorom narciarstwa biegowego, zjazdowego i snowboardu. Wizytówką stacji położonej w Krynicy-Zdroju jest kolej gondolowa ułatwiająca dotarcie na szczyt góry Jaworzyny (1114 m). Poza kolejką gondolową narciarze i snowboardziści mogą korzystać na 9 wyciągach z dwóch kanap 4-osobowych i sześciu pozostałych wyciągów.

Ceny wahają się od 110 zł normalny, 87 zł ulgowy.

Zieleniec

Zieleniec to największy ośrodek narciarski w polskich Sudetach, malowniczo położony w Górach Orlickich na Ziemi Kłodzkiej. Bogaty wybór bazy noclegowej i gastronomicznej położonej wprost przy wyciągach.
Zieleniec znajduje się nieopodal czeskiej granicy, w pobliżu miejscowości Duszniki-Zdrój i Polanicy-Zdrój, a z Kłodzkiem dzieli je ok. 35 km. Ośrodek narciarski w Zieleńcu wyróżnia niespotykany gdzie indziej mikroklimat – jest najbardziej zbliżony do mikroklimatu, jaki panuje w Alpach. Miejscowość jest kolebką narciarstwa w Sudetach Środkowych i Wschodnich.

Ceny regularne w sezonie wysokim wynoszą:
Od 2h – 60 zł, a nawet znajdziemy karnet 6-dniowy – 470 zł

Wybierasz się w góry albo na narty? Dobre ubezpieczenie może mieć wpływ na Twoje bezpieczeństwo!

Zatem jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać?

O jednym należy pamiętać, wybierając się do któregokolwiek z polskich ośrodków narciarskich – mowa o ubezpieczeniu podróżnym. Skoro w Polsce ratownictwo górskie jest finansowane przez NFZ, a dodatkowo narciarz ma ubezpieczenie zdrowotne to wydawać by się mogło, ze ubezpieczenie to zbędny wydatek.

Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę istnieje szereg sytuacji, w których NFZ nie wystarczy. Można wymienić choćby przypadek kolizji na stoku i uszkodzenia sprzętu, swojego lub cudzego, czy rehabilitację niezbędną w wyniku upadku na stoku. Sprawdź więcej informacji: https://gsupolisa.pl/portfolio/ubezpieczenia-podrozy/