Jak zadbać o swojego zwierzaka na wiosnę?

Wiosnę czuć już w powietrzu! Zdecydowanie wyczekiwana, upragniona wiosna już zawitała do Polski. Przyroda obrasta zielenią, a my dostajemy nowej, większej energii do życia. Mamy ochotę, aby więcej się ruszać, dbać o aktywność fizyczną, dlatego decydujemy się na częstsze spacery. Dotyczy to nie tylko nas, ale i naszych czworonożnych przyjaciół. Nasuwa się więc pytanie: jak dbać o nasze czworonogi wiosną? Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych zasad, na które warto zwrócić uwagę przy starcie zielonej pory roku.

 

Witaminowa bomba czyli stosowanie suplementów.

Zimą słusznie narzekaliśmy na brak słońca i przesiadywanie w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego organizm może być osłabiony i pozbawiony wielu istotnych minerałów oraz innych składników odżywczych. Zadbajmy zatem o zdrowie psa czy kota podając im odpowiednio dobrane suplementy diety. Najlepiej korzystać wtedy z preparatów naturalnych, zapewniających wysoką zawartość i doskonałą przyswajalność cennych substancji odżywczych. Pamiętajmy, że w tym okresie przesilenia zimowo-wiosennego dochodzi również do przeziębień u zwierząt, dlatego żeby im przeciwdziałać, możemy zastosować preparaty podnoszące ich odporność.

Wspólne odbudowanie kondycji czyli więcej aktywności fizycznej.

Nie oszukujmy się, jesienno – zimowa pora jednak sprzyja bardziej leżeniu pod kocem na kanapie przed telewizorem niż długim spacerom z pupilem. To jest odpowiedni czas, aby Wasz zwierzak, jak i Wy potrzebujecie odrobiny rozruszania się po zimowym odpoczynku. Co proponujemy? Należy zastanowić się nad kupnem piłki, sznurka do przeciągania i gryzienia, frisbee czy chwytaka na piłki. Koniecznie wybierz się na dłuższy spacer, pobawić na zewnątrz ze swoim psem lub wspólnie pobiegać. Taka forma wiosennych treningów pozwoli na uniknięcie kontuzji i przeciążenia stawów, a nam oraz pupilom umożliwi systematycznie budowanie kondycji.

Uwaga! Pasożyty, czyli postaw na skuteczną ochronę przed kleszczami.

Niestety, kleszcze to nieodłączny element cieplejszych pór roku. Od wczesnej wiosny pies może być narażony na atak takich pasożytów jak: pchły, kleszczy i innych uciążliwych, nieproszonych gości. Dlatego w planie wiosennej pielęgnacji należy uwzględnić ochronę przed nimi już w pierwszej kolejności. Co nam oferuje rynek?

Możemy stosować kropelki, które podaje się na skórę karku naszego czworonoga lub też obroże czy tabletki. Jednak oprócz popularnych preparatów, które ujrzymy w spotach reklamowych naszych telewizorów, można również sięgnąć po domową suplementację dedykowaną czworonogom czyli suplement z czystka, który tworzy barierę przed kleszczami. Kto stosował?

Bezpieczeństwo zwierzaka czyli jak zadbać o swój spokojny sen.

Nie bez powodu nazywamy psa czworonożnym przyjacielem. Zwierzątko domowe, którym się opiekujemy, staje się dla nas bardzo często członkiem rodziny, a wiadomo, że każdemu chcemy zapewnić jak najlepsze warunki i pomoc w trudnych chwilach. Czy może zatem dziwić fakt, że skoro ubezpieczamy siebie, dzieci i dom, to chcemy również ubezpieczyć swojego pupila?

Opieka nad psem lub kotem to wielka radość, ale i odpowiedzialność – także finansowa. Największe koszty ponosimy w momencie, w którym pupil wymaga leczenia u weterynarza. Towarzystwa ubezpieczeniowe przewidziały ofertę również na taką okoliczność, proponując wykupienie dodatkowej ochrony w ramach szerszych pakietów, np. ubezpieczeń mieszkaniowych lub ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczając dom możesz rozszerzyć ofertę o ubezpieczenie pupila. Zwierzęta domowe można ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków w ramach standardowych polis mieszkaniowych. Zwierzęta są ubezpieczone na takich samych zasadach jak rzeczy ruchome. Ubezpieczenie obejmuje ochronę od ognia, kradzieży oraz innych zdarzeń losowych, w wyniku których mogą ucierpieć.

Z kolei wykupując ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, bezwzględnie warto rozszerzyć ochronę o szkody wyrządzone przez zwierzaka. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji np. szkody jakie wyrządzi Wasz pies innym psom lub sąsiadom.

Dodatkowa ochrona obejmująca zwierzę domowe może być dołączona do ubezpieczenia assistance które obejmują m.in. opiekę nad zwierzętami domowymi w przypadku, gdy ubezpieczony właściciel jest hospitalizowany.