Każdy z nas widzi gdy nasze rachunki za energię znacząco się zwiększają w okresie, gdy pogoda nam nie dopisuje Takie chłodniejsze dni sprawiają, że częściej korzystamy z dodatkowego oświetlenia bądź więcej spędzamy czasu przed Netflixem. Czy zdarza się to tylko w takich zimnych porach roku? Niekoniecznie! W takiej sytuacji, gdy na świecie panuje pandemia, każdy rozsądny i z możliwością pracy w domu pracownik przyjmuje taktykę #zostańwdomu. Oczywiście, że zadbamy o swoje i o bliskich zdrowie, ale możemy spodziewać się niebanalnego rachunku za media. Zatem przyjrzyjmy się funkcjonowaniu naszych gospodarstw domowych pod kątem minimalizacji zużycia prądu i naszego zapotrzebowania na energię elektryczną. Podpowiemy również, jak wyzbyć się złych nawyków i o czym warto pamiętać. Zapraszamy!
Oprócz opłat za wodę, wywóz śmieci, Internet bądź czynszu za mieszkanie, opłaty za energię elektryczną są jednym z podstawowych, jaką każda rodzina reguluje każdego miesiąca. Zdarza się, że opłaty sięgają do takiego stopnia, który powoduje niemały zawrót głowy. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych patentów, dzięki którym można znacznie obniżyć opłaty.
Czas, aby wymienić żarówki na energooszczędne.
Stosowanie żarówek energooszczędnych jest niezwykle opłacalne, wprawdzie są droższe od standardowych świetlówek, jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, że żarówki w wersji energooszczędnej zużywają nawet do 25% mniej energii. Co przy dłuższym okresie może pomóc nam zaoszczędzić na oświetleniu. Pamiętaj: Gdy wychodzimy z pomieszczenia na krótką chwilę, nie powinniśmy gasić światła, ponieważ żarówki energooszczędne najwięcej energii zużywają przy włączaniu.
Coś dla ludzi pracujący w domu i nie tylko.. nie bój się wampira energii elektrycznej!
Kolejnym sposobem na oszczędzanie energii elektrycznej to sprawdzenie, które urządzenia możemy wyłączyć z gniazdka, gdy nie są używane. Przedstawiamy Państwu magiczne 16 minut. Wyliczono, że uruchomienie komputera bądź laptopa pożera tyle energii co pozostawienie go włączonego właśnie na 16 minut. Dlatego, nie pozostawiaj w stanie czuwania swoich urządzeń, tylko je wyłącz. Dodatkowo każdy domownik, który posiada laptopa i zastanawia się nad tym, jak obniżyć rachunki za prąd, powinien wyrobić w sobie nowy nawyk. Pamiętaj: odłączaj ładowarkę od sieci, gdy bateria w laptopie zostanie naładowana. Pozostawianie wtyczki od ładowarki w gniazdku przy naładowanej baterii może spowodować nie tylko niepotrzebne pobieranie energii – a przecież zależy Ci na zaoszczędzeniu pieniędzy, ale może także szkodzić wydajności Twojego akumulatora.
Zatem kable od komórki, pralki, TV, laptopa, drukarki w ruch! Bowiem jest na czym oszczędzać i pamiętaj.. stan czuwania to złodziej pieniędzy.
Inwestuj w urządzenia AGD, ale kupuj je rozsądnie!
Kupując sprzęt ADG czy RTV, sprawdźmy na jego etykiecie efektywność energetyczną i zwróć uwagę na jego parametry. Obecnie każda firma produkująca sprzęt AGD musi dać oznaczenie klasy energetycznej (litery od A do G, przy czym A oznacza najbardziej oszczędne urządzenie, a G najmniej oszczędne), dzięki której możemy łatwo porównać zużycie energii elektrycznej. Najlepiej kupować sprzęty o klasie energetycznej od A+++, co pozwoli Ci zaoszczędzić nawet do 45% energii w porównaniu z urządzeniami o klasie A!
Jeżeli mowa o oszczędzaniu…
Jeżeli jesteś wielkim fanem oszczędności czasu i chcesz mieć możliwość wyboru optymalnego wariantu jak również szukasz najtańszej oferty, a zarazem najszerszej ochrony Twojego domu i urządzeń, które w nim posiadasz. Zapytaj nas o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i kup polisę dla Twojego mieszkania.