Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka – nasze TOP 5 najlepszych pomysłów na prezent.

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to święta, które świętujemy dzień po dniu, czyli 21 oraz 22 stycznia. 

Być babcią czy dziadkiem to wspaniała okazja, by móc kochać, a jednocześnie nie czuć się obciążonym żadnym zobowiązaniem. Niby wiemy, że dziadkowie są od rozpieszczania, a wnuki okręcają ich sobie wokół palca. Niby wiemy, że to dla dzieci ważna relacja, że potrzebują kontaktu z dziadkami. Że właśnie dziadkowie, którzy wychowywanie swoich dzieci mają już za sobą, mogą celebrować bycie z wnukami i mają niezmierzone pokłady cierpliwości, dystansu i wyrozumiałości.

Dlatego idealnym pretekstem do obdarowania naszych dziadków to właśnie ich święta w styczniu! Niech taki upominek pochodzi prosto z serca. Wybierzmy piękny i osobisty prezent dla babci i dziadka i pokażmy im, ile dla nas znaczą.

Nie masz pomysłu na prezent dla babci i dziadka? Zainspiruj się naszymi pomysłami na idealny upominek.

Dziadkowie to osoby, które podarowały nam czułość, ciepło i miłość. Często, to im zawdzięczamy najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Czas podarować im coś w zamian.

1.Kalendarz na Nowy Rok z wnukami.

Ponieważ Nowy Rok dopiero się rozpoczyna jest to idealna okazja do tego, aby sprezentować Babci spersonalizowany kalendarz z jej ukochanymi wnuczkami. Możecie zrobić sobie sesję zdjęciową, specjalnie na tą okazję. Nie musi być profesjonalna. Własnoręcznie wykonane zdjęcia również idealnie pasują do tego rodzaju kalendarza. Aby kalendarz był oryginalny, wnuki mogą przebrać się za dorosłych i wcielić się w ich role. Zróbcie zdjęcie, na którym wnuczek piecze ciasto, naprawia auto, odkurza. Możliwości jest mnóstwo.

2.A może wino bezalkoholowe?

W niektórych przypadkach picie alkoholu nie jest wskazane osobom w podeszłym wieku, np. gdy seniorzy zażywają leki, których nie wolno łączyć z alkoholem. Co wtedy? Nic straconego, bo wina bezalkoholowe również sprawdzają się jako prezent. Można je podarować na Dzień Babci lub Dzień Dziadka, bo poza tym, że nie mają procentów, w niczym nie ustępują tradycyjnym winom – mają nawet te same właściwości prozdrowotne!

3.Bransoletka z imiennymi zawieszkami.

Twoja Babcia lubi biżuterię? Doskonale! Zamów dla niej bransoletkę z zawieszkami, na których będą widniały imiona jej wnuków. Dla każdej Babci piękna ozdoba, która jednocześnie przypomina jej o najważniejszych osobach w jej życiu będzie idealnym prezentem.  

4.Subskrypcja w prezencie.

Chociaż większość seniorów korzysta z Internetu (także z mobilnego w smartfonach!), to nie zawsze orientuje się w nowinkach. Być może chcieliby posłuchać ciekawych podcastów, książek czytanych przez lektora czy tematycznych słuchowisk. Wykupienie im subskrypcji w jednym z popularnych kanałów streamingowych może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

5.Najlepszy prezent to wspólnie spędzony czas.

Wybierając prezent na  Dzień Babci i Dzień Dziadka warto zastanowić się, co lubią i jaki upominek sprawi im prawdziwą przyjemność.
Jakie najcenniejsze prezenty w dzisiejszym zmaterializowanym świecie wnuczek może wręczyć swoim dziadkom, by wywołać szczerą radość na ich twarzach?

Odpowiedź: obecność i czas wspólny z nimi.

Możecie wybrać się:

  • do kawiarni na kawę i pyszne ciasto
  • do kina na ciepły film, który sprawi dużo przyjemności
  • do restauracji, żeby mogła spróbować ciekawych dań i nowych smaków
  • do galerii, na wernisaż ulubionego artysty
  • do filharmonii na koncert symfoniczny
  • do teatru muzycznego na ciekawy musical

Potrzebujesz pięknych życzeń dla swoich dziadków? Zobacz koniecznie nasz artykuł!