Gdzie na narty z dzieckiem – poznaj najlepsze stacje narciarskie.

Zima nie musi być czasem pozbawionym aktywności. Zaraź dziecko prawdziwą pasją i zabierz je na narty! Nie musisz czekać, aż maluch pójdzie do szkoły. Na stokach szaleją nawet kilkulatki, a nauka jazdy przychodzi najłatwiej przedszkolakom. Podpowiadamy, gdzie warto jechać i o czym pamiętać wyjeżdżając na narty z dzieckiem.

Wybór odpowiedniego miejsca na wyjazd z dzieckiem na narty, które dopiero rozpoczęło swoją przygodę na stoku, jest niezwykle ważne. Zbyt strome stoki i trudne wyciągi, mogą okazać się dla malucha barierą nie do przebicia, co spowoduje, że na długo nie będzie chciał założyć nart ponownie i trudno mu będzie przezwyciężyć strach przed kolejną próbą.

Narciarstwo to niezwykła przygoda, która może trwać całe życie. Jednak wszystko ma swój czas i swoje miejsce. Bywa, że wystarczy iskra, by rozpalić w dziecku płomień pasji, który nigdy nie zgaśnie. Aby przekonać dzieci do uprawiania sportów zimowych, definiowanych szerzej niż jazda na sankach czy bitwa na śnieżki warto dokładnie przeanalizować oferty ośrodków narciarskich. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko warunki narciarskie i snowboardowe oraz infrastrukturę umożliwiającą szusowanie na stoku, ale także stopień dostosowania oferty do potrzeb rodzin z dziećmi i dostęp do atrakcji, które nie pozwolą się nudzić w czasie wolnym od jazdy.

Czy to duży, czy to mały, każdy powinien wiedzieć jak się zachować na stoku.

Okazuje się, że w Polsce nie brakuje stacji narciarskich z ofertą dla rodzin z dziećmi. Dzisiaj przedstawimy pierwszą pozycję z naszej listy TOP3.

Białka Tatrzańska jest nowoczesnym ośrodkiem narciarskim spełniającym wszystkie wymagania, aby przyjechać tutaj na narty z dzieckiem. Można liczyć na komfortowe noclegi w pokojach gościnnych, apartamentach, willach i hotelach. Liczne wyciągi z szerokimi trasami o różnym stopniu trudności sprzyjają nauce jazdy, jak i rozwojowi narciarskich umiejętności. Dla najmłodszych narciarzy przygotowano specjalne strefy, gdzie mogą stawiać pierwsze kroki w zimowych sportach. Na dzieci, które już całkiem pewnie czują się na nartach czekają tory z przeszkodami. Można skorzystać z pomocy instruktorów. Wystarczy zakupić karnet TatrySki, aby mieć dostęp do wszystkich tras narciarskich w Białce Tatrzańskiej i okolicach. Po całodziennym szusowaniu warto zdecydować się na rodzinny relaks w Termie Bania. Białka Tatrzańska jest oddalona od Zakopanego o ok. 20 km i nawet bez własnego samochodu można tam dojechać busami, aby przy okazji zasmakować bezpośredniej bliskości gór.

Jeszcze nie znasz Białki Tatrzańskiej? Ośrodek narciarski Bania sąsiaduje ze słynnymi Termami Bania, w których możecie zrelaksować się po fascynującej, ale i wyczerpującej przygodzie z nartami. Zanim jednak rozgrzejecie się w ciepłych termalnych wodach czas rozejrzeć się po ośrodku, a ten ma fanom sportów zimowych (również tym najmłodszym) naprawdę sporo do zaoferowania.

 • 4 wyciągi (2 taśmowe, 1 orczykowy, krzesełka 4-osobowe)
 • 4 łatwe oświetlone trasy
 • Szkoła Narciarska i Snowboardowa Stok (zajęcia dostępne dla dzieci od 5 lat)
 • górka do zjazdów saneczkowych
 • tor snowtubingowy
 • dmuchańce
 • kino dla dzieci
 • strefa automatów i gier
 • strefa leżaków
 • parking
 • wypożyczalnia
 • serwisownia
 • przechowalnia
 • sklep

Narty z dzieckiem – podaruj swojemu dziecku pasję.

Narciarstwo dla wielu jest przygodą na całe życie, która zaczyna się często nawet w wieku kilku lat. Łatwej zasmakować w śnieżnym szaleństwie jest dzieciom, których rodzice kochają szusowanie. Fani tego sportu mówią, że jest on sprawdzoną receptą na zwiększone wydzielanie endorfin. Co więcej, wyjazdy w góry to również doskonały sposób na spędzenie zimowego urlopu. Wybierając się na narty z dzieckiem, inwestujesz w jego przyszłość, zwiększając szansę na to, że jako dorosły, zamiast spędzić zimowy urlop na kanapie, wybierze aktywność na stoku.

Przygotowanie do wyjazdu rozpoczynamy już kilka tygodni wcześniej od sprawdzenia sprzętu narciarskiego czy snowboardowego oraz niezbędnej do uprawiania sportu odzieży. Gdy termin wyjazdu zbliża się już nieuchronnie często albo zapominamy o ubezpieczeniu się, albo brakuje nam pieniędzy lub sądzimy, że przecież nic się nam nie przydarzy. Nic bardziej mylnego! Więcej informacji o ubezpieczeniu na zimowy wyjazd, dowiesz się z wcześniejszego artykułu.